Szukaj
Close this search box.

lek. Paulina Poręba

Absolwentka Wydziału Lekarskiego Uniwersytetu Jagiellońskiego Collegium Medicum w Krakowie.
Obecnie odbywa szkolenie specjalizacyjne z zakresu Położnictwa i Ginekologii w Oddziale Klinicznym Ginekologii i Onkologii Ginekologicznej w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie mieszczącym się w Nowej Siedzibie Szpitala Uniwersyteckiego przy ul. Jakubowskiego 2. Codzienna praca w ośrodku uniwersyteckim umożliwia nabieranie wiedzy i doświadczenia zawodowego pod okiem najlepszych specjalistów z zakresu położnictwa i ginekologii, a także styczność z najtrudniejszymi przypadkami z zakresu ginekologii, ginekologii onkologicznej a także patologii ciąży – w ramach staży na Oddziale Klinicznym Położnictwa i Perinatologii. Współpracuje ponadto ze Szpitalem Powiatowym w Chrzanowie orasz Szpitalem Położniczo-Ginekologicznym Ujastek jako lekarz dyżurny.


Bierze udział w licznych konferencjach, szkoleniach i warsztatach praktycznych dotyczących ultrasonografii oraz ginekologii i położnictwa, dzięki czemu stale podnosi swoje kwalifikacje. Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Ginekologów i Położników, Polskiego Towarzystwa Ultrasonografii oraz Polskiego Towarzystwa Kolposkopii i Patologii Szyjki Macicy. W zakresie zainteresowań leży między innymi opieka nad kobietami w ciąży fizjologicznej oraz powikłanej, diagnostyka ultrasonograficzna, profilaktyka chorób narządu rodnego oraz ginekologia operacyjna.
Jako kobieta ma świadomość, że wizyta w gabinecie ginekologicznym może być dla wielu pacjentek źródłem stresu, wobec czego dokładam starań aby wizyty przebiegały w spokojnej i miłej atmosferze, a informacje o stanie zdrowia i możliwych ścieżkach postępowania zostały przedstawione w sposób konkretny, klarowny i przystępny dla pacjentki.