Szukaj
Close this search box.

O nas

Założycielami Centrum Medycznego Żywiecka 44 są lekarze, którzy od wielu lat obserwują sytuację w medycynie. Widząc ogromną potrzebę zmiany w tym zakresie w Polsce, stworzyli 13 lat temu miejsce, w którym pojęcie humanizacji medycyny jest podstawą jej istnienia. Empatia i troska o pacjenta zapewnia wyższą jakość opieki i lepsze wyniki leczenia.

Na co dzień więc w Centrum Medycznym Żywiecka 44 koncentrujemy się:

  1. na działaniach, które mają na celu wysoką standaryzację opieki nad pacjentami. Nasz personel medyczny jest szkolony, aby zapewnić najwyższy poziom, uwzględniając zarówno aspekty medyczne, jak i emocjonalne. Pracownicy posiadają stały dostęp do najnowszej wiedzy medycznej, co pozwala nam świadczyć usługi wg. wytycznych branżowych. Priorytetowa jest edukacja w zakresie odpowiedniego poziomu komunikacji z pacjentami, która owocuje nie tylko trwałymi relacjami z pacjentami, ale również pozytywnymi opiniami na temat naszej kliniki w środowisku pacjentów i specjalistów.
  2. na słuchaniu i reagowaniu na potrzeby pacjentów. Rozumiemy doskonale, że każdy pacjent jest unikalny i ma swoje indywidualne potrzeby. Uważnie słuchamy i angażujemy się w dialog, aby zrozumieć wszystkie oczekiwania i obawy Pacjenta. Staramy się dostosować nasze podejście, aby zapewnić komfort i poczucie bezpieczeństwa. Stawiamy na komunikację i wspólne rozwiązywanie problemów. Wiemy dobrze, że właśnie takie podejście daje najlepsze efekty.
  3. na holistycznym podejściu do opieki. Rozumiemy, że zdrowie pacjenta nie ogranicza się tylko do aspektów fizycznych, ale obejmuje także aspekty emocjonalne i społeczne. Nasza klinika oferuje wsparcie psychologiczne dla pacjentów, dbając o ich dobrostan ogólny. Wierzymy, że kompleksowa opieka jest kluczem do pełnego powrotu do zdrowia i polepszenia jakości życia pacjentów.
  4. na kompleksowości świadczonych usług. W naszym centrum zapewniamy usługi medyczne wielospecjalistyczne w ramach poradni dermatologicznej, okulistycznej, ginekologicznej, endokrynologicznej, chirurgicznej, urologicznej, nefrologicznej, chorób wewnętrznych, laryngologicznej, onkologicznej, diabetologicznej oraz kosmetologii medycznej i estetycznej. Nasi specjaliści – lekarze i kosmetolodzy ściśle ze sobą współpracują co pozwala na bezpieczne prowadzenie pacjenta zarówno w kontekście kosmetologicznym jak i medycznym.

 

W naszym centrum regularnie poszerzamy ofertę o nowe technologie i urządzenia medyczne światowej klasy, zapewniając tym samym naszym pacjentom skuteczniejsze metody leczenia oraz lepsze doświadczenia związane z opieką medyczną. Nowe technologie i preparaty, zapewniają lepsze rezultaty i minimalizują ryzyko powikłań. Podchodzimy do każdego pacjenta indywidualne, a dobierane terapie zabiegowe są najczęściej połączeniem kilku technologii, co daje najbardziej optymalne rezultaty.

Innowacyjne systemy monitorowania, telemedycyna czy narzędzia do analizy skóry pozwalają lekarzom śledzić postępy i reagować na ewentualne problemy z większą precyzją.

Nadrzędnym celem wysokiej jakości w medycynie jest zapewnienie naszym pacjentom bezpieczeństwa. Procedury estetyczne, nawet te niewielkie, mogą wiązać się z pewnym ryzykiem, dlatego przestrzegamy surowych standardów. Troska o bezpieczeństwo pacjentów obejmuje odpowiednie przeszkolenie personelu medycznego, prawidłowe stosowanie preparatów i urządzeń, a także monitorowanie skuteczności i ewentualnych skutków ubocznych.

Przyjęcie wysokich standardów etycznych i profesjonalnych jest istotne dla utrzymania zaufania pacjentów i budowania pozytywnego wizerunku medycyny.