Szukaj
Close this search box.

Ginekologia nowoczesna – labioplastyka

Tematyka intymności kobiet wzbudza zainteresowanie na każdym etapie życia. Pojawia się wiele pytań. Poszukujemy odpowiedzi samodzielnie, z ciekawości szukamy porównań, często przy tym popadając w kompleksy…. To co może nas zastanawiać lub niepokoić powinnyśmy na pewno konsultować ze specjalistą w swojej dziedzinie – ginekologiem i ginekologiem estetycznym. Konsultacja przeprowadzona w spokojnych, przyjaznych warunkach pozwala ustalić prawdziwy problem, umożliwia też zastosowanie odpowiednich zabiegów, które potrafią znacząco poprawić nasz komfort życia.

W naszej Klinice opiekę nad strefami intymnymi kobiet sprawują dwaj doświadczeni lekarze ginekolodzy – lek. Agnieszka Boczek oraz dr n. med. Michał Leśniak. W ramach wciąż rozwijającej się ginekologii nowoczesnej wykonują oni zabiegi zarówno ze wskazań medycznych jak i w sytuacji, gdy to względy estetyczne stają się motywacją do działania.

Obaj specjaliści przeprowadzają zabiegi plastyki warg sromowych mniejszych – labioplastyki. Podczas wizyty kwalifikacyjnej Pacjentka uzyskuje odpowiedzi na pytania dotyczące proponowanego zabiegu, przygotowania do niego oraz tego jak wygląda okres rekonwalescencji. Priorytetem jest bezpieczeństwo, dlatego podczas kwalifikacji niezbędne stają się badania takie jak cytologia oraz wymazy z kanału i szyjki macicy. Bezpośrednio przed zabiegiem powinny być wykonane również badania z krwi w tym morfologia, poziom elektrolitów, glukozy oraz sprawdzenia warunków krzepliwości krwi. Sama procedura zabiegowa trwa ok. 2 godzin. Przez kolejne 2 godziny Pacjentka pozostaje pod obserwacją, następnie otrzymuje w formie papierowej informacje o postępowaniu po zabiegu i pielęgnacji do czasu wizyty kontrolnej. Kontrola planowana jest po ok. 2 tygodniach od zabiegu. W tym okresie Pacjentka wraca już do standardowej aktywności fizycznej, a po 4-5 tygodniach od zabiegu może wrócić również do aktywności seksualnej.

Zapraszamy na konsultacje do naszych specjalistów!