lek. Karolina Różańska

Specjalistka dermatologii i wenerologii. W 2013 roku ukończyła studia na Wydziale Lekarskim Uniwersytetu Medycznego w Lublinie. Po rocznym stażu podyplomowym w 1 Wojskowym Szpitalu Klinicznym w Lublinie rozpoczęła pracę w oddziale dermatologicznym Wojewódzkiego Szpitala Podkarpackiego w Krośnie, skąd pochodzi. W trakcie szkolenia specjalizacyjnego odbyła liczne staże i kursy w renomowanych ośrodkach w całej Polsce. Od 2017 roku pogłębiała swoje doświadczenie zawodowe pracując w Poradniach Dermatologicznych oraz będąc członkiem zespołu w Dermatologicznej Klinice Uzdrowiskowej Iwolang pod kierownictwem Prof. dr hab. med. Andrzeja Langnera. Od 2017 jest członkiem Polskiego Towarzystwa Dermatologicznego oraz International Dermoscopy Society.
W trosce o jak największą satysfakcję pacjentów stale poszerza i aktualizuje swoją wiedzę oraz doskonali umiejętności przez uczestnictwo w warsztatach szkoleniowych i konferencjach naukowych. Na co dzień zajmuje się diagnostyką, leczeniem i profilaktyką chorób skóry, włosów i paznokci takich jak trądzik, atopowe zapalenie skóry, łysienie, bielactwo, łuszczyca czy różnego rodzaju infekcje oraz nowotwory.
Zainteresowanie dermatologią zrodziło się już na studiach, kiedy to dostrzegła ogromny wpływ chorób skóry na komfort życia pacjentów. Nawet nieznaczne defekty w wyglądzie potrafią nie tylko odbierać pewność siebie, czy wpływać na odbiór przez otoczenie, ale także prowadzić do depresji czy innych zaburzeń psychicznych. Chorzy z widocznymi objawami doświadczają stygmatyzacji i żyją w stresie oraz poczuciu wstydu. Ponadto stan skóry jako największego narządu człowieka może świadczyć o zaburzeniach ogólnoustrojowych jak niedoczynność tarczycy, choroby nerek, wątroby czy niewydolność żylna. Stąd priorytetem jest indywidualne oraz holistyczne podejście do każdego pacjenta, a pasją jest nie tylko skuteczne i nowoczesne leczenie konkretnych schorzeń, ale także stwarzanie pacjentom szansy na życie bez ograniczeń jakie stawia przed nimi choroba.


czerwiec 16, 2019